A 2016 - 17-es archívum

Országos Szorobánverseny, 2016.04.23.,
2.b. résztvevői: Sassi Khaled, Horváth Réka, Pálfalvi Erik, Horváth Kristóf
Köszönjük Dallos Zsuzsa néninek, hogy megszerettette a gyerekekkel a szorobánt!

A Magyar Látványtánc Szövetség Országos bajnokságán a Zöldikék csapata Arany minősítést szerzett.

A formáció két tagja, Goda Júlia 3.a és Papp Benedek, 1.a osztályos tanulók a Diadal Úti Általános iskola diákjai.

Sakkcsapat utolsó közös fényképe, egy korszak vége

Gratulálunk a fiúknak (Horn Ádámnak, Szatványi Tamásnak és Zsolnay Barnabásnak), hogy a Magyar Gyeplabda Szakszövetség U14-es bajnokságán II. helyezést értek el.

A németes nívó csoport 66%-a tett sikeres Junior-vizsgát 75%-os írásbeli és 63%-os szóbeli átlaggal.

Majorcsikné Fabu Mária diàkjainak gratulálunk.

A diákok: Fazekas Fanni, Juhász Zoltán, Kiss Zoltán, Sipos Dóra, Könczöl Bálint,

Martin Milán, Nyalka Tamás és Somogyi Emese.
Bodonyi Nikolettnek az alapfokú vizsgájához gratulálunk!

A 8. évfolyamos nívó csoportunk 9 diákja letette a Junior nyelvvizsgát angolból.
Átlageredményük az írásbelin 75% , a szóbelin 95% lett.
Gratulálunk Farkas Nikolettnek, Hájos Daninak, Jónás Dorkának, Juhász Mersének, Kincses Péternek,

Molnár Glóriának, Nonn Ninettának, Szántó Szandrának és Szerencsi Márknak.

Farkas Nikolett, Hájos Dániel és Nonn Ninetta (balról a 4.) szintén sikeres vizsgát tett, Tanyi Gabriella (balról a 3.) pedig az erősebb alapvizsgàn volt sikeres.
Gratulálunk nekik!

Kárpáti Zoltán Tamás diákunk országos versmondó versenyen második helyezett lett nívódíjjal. Gratulálunk neki!

Kerületi alsós matematikaversenyen dobogós diákjaink:

Kerületi angol verseny helyezettjei Gulyás Liza, MándliÖrs, Gallai Bence

Kerületi alsós atlétikai verseny ezüst érmes csapata.

Versenyzők: Gácsi Nóra, Katona Menta, Szabó Mara, Bodnár Anita, Balsai Nóra és Gallai Noémi.

Kerületi matematikai verseny sikeres "diadalos" diákjai.
Köszönjük nekik és felkészítő tanáraiknak.

2016.04.10. Csillagfürt együttes: Mesék a fonóból...előadása. Országos Színjátszó Fesztivál
Diadal Úti Általános 4.A.
A darabot Szilvási Ildikó és Kalacsiné Nyiszlai Zsuzsa tanárnők tanították be.
A találkozón ezüst minősìtést és különdíjat szereztek.
A csoport szerepléséhez gratulàlunk!

Knuth Sára 4.c diákunk a kerületi alsós helyesírási verseny I. helyezettje lett, gratulálunk neki és büszkék vagyunk tanítójára, Tóthné Szabados Valériára!

Diadal a Diadalnak! Budapesti Szépíró Verseny ezüst érem:Tomasovszki Franciska
Gratulàlunk neki és tanàrainak!

Évek óta rendszeresen részt veszünk a kerületi könyv- és könyvtárhasználati versenyen. Nagyon büszke vagyok az idei negyedik évfolyamra.

Az Árpád-házi király-játék kerületi fordulóján ugyanis két csapattal is képviseltük iskolánkat. A gyerekekkel sokat tanultunk a felkészülés alatt,

s több feladatban is ragyogóan szerepeltek, végül egyetlen pont különbséggel a 3. illetve a 4. helyen végeztek.

Öröm volt velük együtt dolgozni, gratulálok mindegyik versenyzőnek!
A csapat tagjai:
4. c. Knuth Sára, Lengyel Sámuel, Vörös Zoltán
4.a. Zsolnai Barnabás, Ordas Ádám, Szabó Bence István voltak.

A diákok közt ülő Varga Lászlónénak, könyvtárpedagógusunknak köszönjük a versenyfelkészítést!

Kerületi informatika verseny

A kerületi informatika versenyen az 5-6. osztályos korcsoportban harmadik helyezett lett
Fék Marcell, valamint egy ponttal lemaradva negyedik lett Sassi Sarah. Mindketten az 5. a osztály tanulói.
Gratulàlunk nekik és felkészítő tanàruknak, Kóti Szilviànak !!!!!!

Naplás-tavi Tavaszváró Futóverseny

Örömmel hallottuk, hogy a hétvégén a Naplás-tavi Tavaszváró Futóversenyen 2.b osztályunk
II. helyet szerzett a "Legsportosabb osztály" kategóriában, és az osztályból Horváth Réka 1 km-es futásban III. helyen végzett!
Gratulálunk az osztálynak és tanítójuknak, Mihály Magdolnának.

Zrínyi Matematika verseny

Papp József Ákos 2.b osztályos tanuló az Zrìnyi Ilona Matematikaverseny körzeti fordulóján 12. helyet szerzett!
Gratulàlunk neki és tanàrànak, Dallos Zsuzsànak!

A fővárosi népdaléneklő verseny
aranyminősítésű kórusa

Gratulálunk Petercsák Fanninak, Molnár Zitának és Németh Kirának a fővárosi népdaléneklő versenyen elért arany minősítéshez, a felkészítő tanárnak,
Kalacsiné Nyiszlai Zsuzsának az iskola köszönetet mondott az áldozatos felkészítő munkáért.

A Diadalos Dudolászók: Ambrus Panna és Frank Ádám a mai Népdalversenyen kiemelt arany minősítést értek el!

Felkészítő: Szilvási Ildikó

A 4.a csapata a Bólyai csapatverseny területi fordulójàban III. helyen végzett!
Gratulálunk Ordas Ádámnak, Szabó Bencének, Szacsuri Bencének, Zsolnai Barnabásnak és felkészítőjüknek, Szilvási Ildikónak!

A kerületi szépíró versenyen dobogós helyen végzett és budapesti döntőbe jutott diákjainknak:
Tomasovszky Franciskának (4.b), Kiss Zoltánnak (8.c) és Kun Bendegúznak (2.a) gratulálunk!
Köszönjük Manzel Györgyi tanítónak a versenyeztetést!

A XII. "Tiszán innen Dunán túl" c kerületi Népdaléneklési Versenyen a lányok kiemelt arany minősítést kaptak a zsűritől.
Gratulàlunk Petercsák Fanninak, Molnár Zitának és Németh Kirànak
Petercsák Fanni szóló énekben ezüst minősítést szerzett.
A felkészítő tanárnak, Kalacsiné Nyiszlai Zsuzsának az iskola köszönetet mondott az áldozatos felkészítő munkáért!

Diákjaink a Tornádó Hungary színeiben remekeltek. A Jump Pearls 4.helyen végezett,(kékben) a Napsugarak pedig aranyèrmet hoztak el!
A Jégmadarak felsős csapata 5. helyezést ért el.
Természetesen a gyerekeken kívül gratulálunk Banda Angéla edzőnek is az eredményhez!

Sakkcsapatunk

A szombati Babos László Sakk Emlékversenyt Meinhardt András edző a diadalos sakkozók számára a sakk diákolimpiára való felkészítő versenynek szánta,

ami nagyszerű eredménnyel zárult. Petz Dávid és Goda Márton holtversenyben a harmadik helyen végeztek,Dávid jobb pontaránnyal bronzérmet kapott!

Az ex-diadalos Barabás Gergely kategóriájában aranyérmes lett és értékes pontokat szerzett a versenyen Mikus Barnabás és Pálfalvi Erik is!

Gratulálunk a Fiúknak és András bácsinak is!

Bólyai magyar nyelvi csapatverseny eredményei

Örömmel adtunk hírt arról, hogy a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny anyanyelvi területi fordulójában
első helyen jutott tovább AZ ORSZÁGOS FORDULÓBA negyedikes és ötödikes csapatunk,

majd ott a negyedikesek IX. az ötödikesek XIII. !